Haber & Etkinlikler

Özbekistan´dan Gelen Heyetin Müdürlüğümüze Ziyareti

Özbekistan´dan Gelen Heyetin Müdürlüğümüze Ziyareti

Özbekistan Cumhuriyeti Semerkant Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığından Semerkant İl Valiliği Finansal Yönetim Daire Başkanı Sn. Botir MİRAZAYEV, Urgut İlçe Vali Yardımcısı Sn. Ulugbek URAKOV, Semerkant Valisinin Özel Kalem Müdürü Sn. Alişer ZİYATOV, Semerkant Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Sn. Bobircon ALİYEV, Semerkant İl Sağlık Dairesi Başkanı Sn. Davronbek CUMANİYOZOV ve Semerkant İl Okul Öncesi Eğitim Daire Başkanı Sn. Nigora SADİNOVA ‘dan oluşan 6 kişilik heyet İstanbul´da yeşil alanlarda yapılan peyzaj çalışmalarını görmek ve teknik bilgi almak için müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı işleyişi ve çalışmalarıyla ilgili Ağaç Aş ile yapılan ortak sunum kapsamında Müdür Yardımcılarımız Sn. Emine ATAOĞLU ve Sn. Süreyya ALTUNIŞIK, Ağaç Aş Proje ve Uygulama Müdürü Sn. Selçuk AKARSU ve Ağaç Aş Üretim ve Lojistik Müdürü Sn. Abdulcebar ÖZDEMİR Haliç Eğitim Merkezi’nde kapsamlı bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Sunumun ardından karşılıklı hediyeler verilmiştir.

Haber Tarihi: 01.03.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Sonbahar hatta ilkbaharda dikilecek fidanların yerlerinin hazırlanması faydalı olur.
Sonbahar yağmurları ile toprak işleme tavına gelir, ekim dikim yapılmasa bile toprağın kışı işlenmiş olarak geçirmesi yararlı olur.
Sonbahar gübrelemesi son haftadan itibaren verilmeye başlanır.
Yaz boyunca uzun kesilen çimler bu aydan itibaren kısa tutularak biçilmelidir.
Hastalık veya başka nedenlerle bozulan yerlerin ekme,yama,rulo yoluyla tamamlanması yapılabilir.
Çok önemli işlemlerden biride saksıların temizlenmesidir; bitki çıkartılıp, toprak boşaltılır içine yeni toprak konulmadan önce saksı iyice yıkanır ve mikroptan arındırılır.
Çim alanların sonbahar bakımı,bu ay da başlanabilir.