Haber & Etkinlikler

Zonguldak Devrek İlçesinde Bulunan Ağaçların Bakımı ve Budaması Hakkında Eğitim Verildi...

Zonguldak Devrek İlçesinde Bulunan Ağaçların Bakımı ve Budaması Hakkında Eğitim Verildi...

Devrek Belediyesinin 10.10.2018 tarihli ve E.7603 sayılı yazısı ile; "ilçede bulunan bakım ve budamaya ihtiyacı olan ağaçların yerinde incelenerek iyileştirme çalışmaları hakkında bilgilendirme ve uygulama teknikleri konusunda destek verilmesi" müdürlüğümüzden talep edilmiştir.

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Budama ve Restorasyon Şefi Lütfi ÇERİBAŞ tarafından Devrek Belediyesi Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanlarına öncelikle sunum yapılarak teknik bilgi verilmiş olup ardından ağaçların bakımı ve budanması hakkında alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Belediye Başkanı Sayın Mustafa SEMERCİ, Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdür V. Sayın Murat KURUBAŞ ve ekibine görevli bulunduğumuz süre içerisinde tarafımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakaları için teşekkürlerimizi sunarız.

Haber Tarihi: 13.02.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Sonbahar gübrelemesi son haftadan itibaren verilmeye başlanır.
Çim alanların sonbahar bakımı,bu ay da başlanabilir.
Sonbahar yağmurları ile toprak işleme tavına gelir, ekim dikim yapılmasa bile toprağın kışı işlenmiş olarak geçirmesi yararlı olur.
Sonbahar hatta ilkbaharda dikilecek fidanların yerlerinin hazırlanması faydalı olur.
Hastalık veya başka nedenlerle bozulan yerlerin ekme,yama,rulo yoluyla tamamlanması yapılabilir.
Çok önemli işlemlerden biride saksıların temizlenmesidir; bitki çıkartılıp, toprak boşaltılır içine yeni toprak konulmadan önce saksı iyice yıkanır ve mikroptan arındırılır.
Yaz boyunca uzun kesilen çimler bu aydan itibaren kısa tutularak biçilmelidir.